Wiarygodna Szkoła Podstawowa jest Programem, który wyróżnia te szkoły podstawowe, które przede wszystkim spełniają wysokie standardy edukacyjne. Są to szkoły, które mogą pochwalić się ciekawą bazą dydaktyczną ale także w pełni zapewniają bezpieczeństwo swoim uczniom, tak ważne dla każdego rodzica.

                   

   

                 

           

 

17 stycznia najmłodsi uczniowie naszej szkoły bawili się na balu karnawałowym. O oprawę muzyczną  i dobrą zabawę zadbał duet Alicja & Krzysztof, który zabrał dzieci w muzyczną podróż dookoła świata. Najmłodszym uczniom najbardziej podobał się przystanek „Antarktyda”. Dzieci uczyły się tu jak wykonać „taniec pingwina” oraz próbowały zbudować igloo. Sztuka ta wymagała współpracy, zaangażowania, spokoju i cierpliwości, ale się udało! Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zadbali o przebrania dla swoich pociech i przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.zdjęcia

IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

Drodzy uczestnicy konkursu! Informujemy, że powoli dobiega końca szkolny etap Waszego czytelniczego wspólzawodnictwa. Wszyscy, którzy zdobyli komplet 6 sprawności (poprawnie wypełnili co najmniej 6 testów sprawdzających znajomośc lektur), przystępują do testu kwalifikacyjnego, który odbędzie się w szkole 25 stycznia.

Podczas etapu szkolnego uczniowie klas 1-4 muszą pochwalić się znajomością książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”, natomiast uczniowie klas 5-8, „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

By wziąć udział w kolejnym etapie powiatowym, uczestnik musi zdobyć 80% punktów lub więcej. Awansuje  maksymalnie 3 najlepszych uczniów w każdej kategorii (klasy 1-4 i 5-8).

PowodzeniaJ

           

8 i 9 stycznia uczennice PSP i PG Zosia Giża, Dominika Muskała, Joanna Melson, Wiktoria Klimas, Marta Mendla wzięły udział w V Opolskim Przeglądzie Muzycznym Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Główne cele przeglądu to: wspólne kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, popularyzacja śpiewania polskich kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych,  rozwijanie umiejętności uczniów utalentowanych muzycznie, propagowanie kultury muzycznej, oraz integracja opolskiej społeczności uczniowskiej. Wykonawcy prezentowali wysoki poziom artystyczny skłaniając odbiorców do największej refleksji. Profesjonalne jury przyznawało statuetkę gwiazdy betlejemskiej, wyróżnienia oraz  dyplomy zwracając uwagę na wrażenie artystyczne wywołane przez uczestnika przeglądu, zgodność repertuaru z tematem konkursu, muzykalność oryginalność wykonania. przygotowany samodzielnie akompaniament i nawiązanie do tradycji. Marta Mendla została wyróżniona, pozostałe uczennice otrzymały dyplomy. Gratulujemy uczestniczkom opolskiego przeglądu i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach artystycznychzdjęcie

W dniu 07.01.2019 roku w miejscowości Raszowa odbyły się eliminacje międzygminne do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii. Uczeń naszej szkoły Konrad Majchrowicz zajął pierwsze miejsce. Gratulujemy.

© 2008 PSP UJAZD  
Wszelkie prawa zastrzeżone

 

 

 

Zgłoszenie dziecka do szkoły
Zgłoszenie dziecka do szkoły z poza obwodu
Wniosek nauczania religi-etyki
Karta zgłoszenia do świetlicy
Oświadcznie  spełnienia kryteriów

SZKOŁA  PARTNERSKA

 

  :: Zajęcia pozalekcyjne
  :: Programy i projekty
  :: Innowacje 
  :: Programy z Unii Europejkiej
  :: Doradztwo zawodowe
  :: Biblioteka
  :: Świetlica
  :: Wykaz podręczników
  :: Zaprzyjaźniona szkoła
  :: Plan godzin klas
  :: Gazetka szkolna

  :: Absolwenci Złotej Tarczy

  :: MEN
  :: Kuratorium Opole
  :: OKE
  :: Ujazd
  :: GZO Ujazd
  :: WODiP Opole